Wychowywanie dzieci

Dni dla Rodziny nad morzem

Zapraszamy Was, aby zatrzymać się na chwilę nad swoim rodzicielstwem. Przemyśleć, czy w dobrym kierunku podążamy jako rodzice i czy dobre metody wychowawcze stosujemy wobec naszych dzieci. Czy umiemy przekazać im zachowania, zasady, wartości, na których nam zależy? Celem tych warsztatów jest pogłębienie relacji poprzez wspólne spędzenie czasu oraz głębszego zrozumienia drugiego człowieka.

Dlaczego warto pojechać na rekolekcje?
FDR_www_kwadrat (2)

Pogłębicie relacje z Panem Bogiem, małżonkiem i dziećmi

FDR_www_kwadrat (3)

Poznacie przyjazne metody wychowawcze

FDR_www_kwadrat (4)

Dowiecie się w jaki sposób inwestować w relacje z dziećmi

FDR_www_kwadrat

Spędzicie czas z dziećmi nad morzem budując zamki z piasku

Z dzieckiem jest jak z pudełkiem – zauważyłam – Trudno wyjąć coś, czego się nie włożyło

Magdalena Tulli „Szum”

Zapraszamy Was, aby zatrzymać się na chwilę nad swoim rodzicielstwem. Przemyśleć, czy w dobrym kierunku podążamy jako rodzice i czy dobre metody wychowawcze stosujemy wobec naszych dzieci. Czy umiemy przekazać im zachowania, zasady, wartości, na których nam zależy?

Co mówią uczestnicy?
5/5

Rekolekcje pomogły stanąć mi obok problemów wychowawczych i zobaczenie co robię źle, powielając schematy wyniesione z domu. Pozwoliły mi poznać wiele technik, które pozwalają na zmniejszenie poziomu restrykcji i zachęcenie dzieci do współpracy. 

5/5

Doświadczenie spotkania z innymi rodzicami wierzącymi- bezcenne. Zastrzyk energii i motywacji na branie oddechu, energii do lepszego bycia rodzicem. Umocnienie w jedności małżeńskiej, próba stworzenia jednego frontu, danie siebie w małżeństwie mocnego wsparcia.

5/5

Poukładanie, uporządkowanie metod wychowawczych. Pomogły zdać sobie sprawę z tego jak dużo zależy od odpowiedniego podejścia do wychowania, to znaczy: kwestia jasnego komunikowania o konsekwencjach przekraczania granic.

Co, gdzie, kiedy?!

CO:  Dni dla Rodziny nad morzem – temat: Wychowywanie Dzieci. Rekolekcje, na które przyjeżdżacie całą rodziną. Szkolicie się do południa, a popołudniu macie czas dla swoich dzieci.  

GDZIE: Młodzieżowy Ośrodek Wypoczynkowy Centrum Edukacyjne Archidiecezji Kamieńsko- Szczecińskiej w Trzęsaczu (ul. Pałacowa 3, 72-344 Rewal)

KIEDY: 15 sierpnia (godz. 16:00) – 21 sierpnia (godz. 10:00) 2022 r. 

DLA KOGO: Dla rodzin, które wciąż i nieustannie chcą przeżywać ze sobą przygodę! Szczególnie zapraszamy małżeństwa, które nie są w żadnej wspólnocie. Na turnusie obecny ksiądz. 

KTO ORGANIZUJE: Fundacja Jestem (non profit) oraz Fundacja dla Rodziny (non profit)

KONTAKT Z OSOBĄ ODPOWIEDZIALNĄ: Ewa Borzęcka, tel. 531 171 500, e-mail: fundacja@dlarodziny.eu

Kilka technicznych informacji

Zakwaterowanie

Ośrodek, do którego Państwa zapraszamy położony jest 150 m od morza. W pawilonie mieszkalnym może zamieszkać 150 osób. W budynku znajdują się czteroosobowe pokoje z łazienkami. Oferujemy nowoczesną stołówkę.

Na terenie Ośrodka znajdują się: 100 osobowa sala konferencyjna, miejsce na ognisko, boisko do badmintona. Obok Ośrodka boiska do piłki nożnej, siatkówki, plac zabaw.

Diakonia wychowawcza

Podczas większości zajęć będzie zorganizowana diakonia wychowawcza do dzieci w wieku od 4 do 12 lat.
Konferencje będą nadawane przez internetową stację radiową, więc będzie można je słuchać przez np. komórkę ze słuchawkami (udogodnienie dla rodziców z dziećmi 0 – 3 lat).

Nie ma przewidzianych zajęć dla dzieci powyżej 12 lat. Zachęcamy aby wyjechały na swoje wyjazdy lub włączyły się w prace diakonii wychowawczej.

Wstępny plan

Typowy dzień zaczniemy ok. 8:00.
Po wspólnym śniadaniu będzie konferencja, rozmowa małżeńska, spotkanie w małej grupie, Msza Św.
Od obiadu (około 13.00) do kolacji (około 18.00)  będzie czas dla Waszej rodziny – plaża, wspólne rozmowy, czas z dziećmi.
Wieczorem, po kolacji, będzie jeszcze krótki blok zajęć, który zakończy się ok. godz. 21:00 wspólną modlitwą.

Inwestycja w rodzinę

1080 zł – osoba dorosła (małżeństwo 2 160 zł)
1080 zł – dziecko powyżej 15 lat (urodzonych przed 16.08.2007)
660 zł – dzieci 8 – 14 lat (urodzone przed 01.07.2010)
480 zł – dzieci 4 – 7 lat (urodzone od 16.08.2014 do 15.08.2018)
210 zł – dziecko do 3 lat (urodzone po 15.08.2018). Uwaga, dzieci do lat 2 nie mają osobnej porcji obiadowej oraz łóżka z pościelą – zachęcamy przyjechać z własnym łóżeczkiem turystycznym.

Na kwotę do zainwestowania składa się wiele czynników, a cena ostateczna uwzględnia zakwaterowanie, wyżywienie, materiały dla dorosłych i dla dzieci, prowadzących oraz koszty związane z pobytem osób zajmujących się dziećmi w trakcie zajęć rodziców.

Jeśli koszty mają być jedynym powodem nie skorzystania z warsztatów – skontaktuj się z nami, zobaczymy co da się zrobić. 

Organizator

Fundacja Jestem z Oławy

Fundacja dla Rodziny z Oławy www.dlarodziny.eu